Chantilly Flødeskum
Produkt Detaljer
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 1186 kJ (287 kcal) |
| Fedt | 26 g |
| heraf mættet fedt | 19 g |
| Kulhydrat | 11 g |
| heraf sukkerarter | 11 g |
| Protein | 2,2 g |
| Salt | 0,18 g |
Scoring
| Nutri-Score | |
| NOVA-gruppe | 4 – Ultraforarbejdet |
| Eco-Score | B |
Klimaaftryk
| CO₂ i alt | 2,6 kg CO₂e/kg |
| Landbrug | 2 kg CO₂e |
| Forarbejdning | 0,17 kg CO₂e |
| Emballage | 0,25 kg CO₂e |
| Transport | 0,16 kg CO₂e |
| Distribution | 0,02 kg CO₂e |
| Forbrug | 0 kg CO₂e |
Beskrivelse
Chantilly flødeskum, 250 g.
Priser i dag (2 butikker)
-
Wolt Market Sidst set i dag22,95 kr250 g 91,80 kr/kg -
Spar Sidst set i dag26,95 kr250 g 107,80 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Pris og sammenligning af Chantilly Flødeskum 250 g
Chantilly Flødeskum (250 g) sammenlignes på tværs af 2 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 22,95 kr hos Wolt Market , mens prisen er højest hos Spar til 26,95 kr — en forskel på 17% .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Chantilly Flødeskum eller udforske flere Mejeri & køl .