Ceres Jule Hvidtøl

Ceres Jule Hvidtøl
330 ml

Drikkevarer›Øl›Hvidtøl

4,00 kr– 6,50 kr

Billigste pris 4,00 kr hos Meny — sammenlignet på tværs af 4 butikker

Produkt Detaljer

Mærkninger

🇪🇺Europæisk ejerskab

Næringsindhold pr. 100 g

Scoring

NOVA-gruppe4 – Ultraforarbejdet
Eco-ScoreD

Klimaaftryk

CO₂ i alt1,12 kg CO₂e/kg
Landbrug0,06 kg CO₂e
Forarbejdning0,26 kg CO₂e
Emballage0,48 kg CO₂e
Transport0,27 kg CO₂e
Distribution0,04 kg CO₂e
Forbrug0,01 kg CO₂e

Beskrivelse

Ceres Jule Hvidtøl, 33 cl dåse. Dansk hvidtøl.

Priser i dag (4 butikker)

  • Meny6 for 20,00 kr · 3,33 kr/stk · spar 4,00 krSidst set i dag
    4,00 kr
    330 ml12,12 kr/l
  • Rema 1000Sidst set i dag
    5,50 kr
    330 ml16,67 kr/l
  • NettoSidst set i dag
    6,50 kr
    330 ml19,70 kr/l
  • Tidligere priser
  • BilkaToGoSidst set 4 dage siden
    6,50 kr
    330 ml19,70 kr/l

Prishistorik (30 dage)

4 kr5 kr6 kr7 kr31. aug6. sep12. sep18. sep24. sep30. sep
Laveste prisHøjeste pris

Pris og sammenligning af Ceres Jule Hvidtøl 330 ml

Ceres Jule Hvidtøl fra Ceres (330 ml) sammenlignes på tværs af 4 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 4,00 kr hos Meny , mens prisen er højest hos Netto til 6,50 kr — en forskel på 63%.

Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Ceres Jule Hvidtøl eller udforske flere Drikkevarer.