Casa Italia Tipo 00 Hvedemel Øko
Produkt Detaljer
Mærkninger
| Oprindelse | Italien |
Allergener
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 1443 kJ (340 kcal) |
| Fedt | 1,2 g |
| Kulhydrat | 70 g |
| heraf sukkerarter | 1,1 g |
| Protein | 11 g |
| Kostfibre | 2,5 g |
| Salt | 0 g |
Beskrivelse
Økologisk italiensk tipo 00 hvedemel fra Casa Italia. Finmalet hvedemel egnet til pastaproduktion. 1 kg.
Priser i dag (2 butikker)
-
BilkaToGo Sidst set i dag19,95 kr1 kg 19,95 kr/kg -
Nemlig (AI-matchet produkt) Sidst set i dag19,95 kr1 kg 19,95 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Pris og sammenligning af Casa Italia Tipo 00 Hvedemel Øko 1 kg
Casa Italia Tipo 00 Hvedemel Øko fra Casa Italia (1 kg) sammenlignes på tværs af 2 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 19,95 kr hos BilkaToGo .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Casa Italia Tipo 00 Hvedemel Øko eller udforske flere Kolonial .