Casa Italia Surdejspulver m. gær
Produkt Detaljer
Mærkninger
| Oprindelse | Italien |
Allergener
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 1604 kJ (383 kcal) |
| Fedt | 3,1 g |
| Kulhydrat | 68,7 g |
| heraf sukkerarter | 0,9 g |
| Protein | 18,8 g |
| Kostfibre | 2,4 g |
| Salt | 0,1 g |
Beskrivelse
Casa Italia surdejspulver med gær til pizzadeig. 200 g.
Priser i dag (4 butikker)
-
Nemlig (AI-matchet produkt) Sidst set i dag29,95 kr200 g 149,75 kr/kg -
Meny Sidst set i dag30,95 kr200 g 154,75 kr/kg -
BilkaToGo Sidst set i dag32,95 kr200 g 164,75 kr/kg -
Føtex Sidst set i dag32,95 kr200 g 164,75 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Pris og sammenligning af Casa Italia Surdejspulver m. gær 200 g
Casa Italia Surdejspulver m. gær fra Casa Italia (200 g) sammenlignes på tværs af 4 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 29,95 kr hos Nemlig , mens prisen er højest hos Føtex til 32,95 kr — en forskel på 10% .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Casa Italia Surdejspulver m. gær eller udforske flere Kolonial .