Blåbær
Produkt Detaljer
| Oprindelse | Blandet oprindelse |
Næringsindhold pr. 100 g
Scoring
| Eco-Score | C |
Klimaaftryk
| CO₂ i alt | 0,88 kg CO₂e/kg |
| Landbrug | 0,63 kg CO₂e |
| Forarbejdning | 0 kg CO₂e |
| Emballage | 0 kg CO₂e |
| Transport | 0,23 kg CO₂e |
| Distribution | 0,01 kg CO₂e |
| Forbrug | 0,01 kg CO₂e |
Beskrivelse
Blåbær i 125 g bakke. Friske bær klasse 1.
Priser i dag (5 butikker)
-
Spar Sidst set i dag12,00 kr125 g 96,00 kr/kg -
Rema 1000 Sidst set i dag17,00 kr125 g 136,00 kr/kg -
Meny Sidst set i dag18,00 kr125 g 144,00 kr/kg -
Min Købmand Sidst set i dag18,00 kr125 g 144,00 kr/kg -
Wolt Market Sidst set i dag20,00 kr125 g 160,00 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Laveste prisHøjeste pris
Pris og sammenligning af Blåbær 125 g
Blåbær (125 g) sammenlignes på tværs af 5 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 12,00 kr hos Spar , mens prisen er højest hos Wolt Market til 20,00 kr — en forskel på 67% .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Blåbær eller udforske flere Frugt & grønt .