Bella Riviera Lasagne Bolognese
Produkt Detaljer
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 602 kJ (146 kcal) |
| Fedt | 7,3 g |
| heraf mættet fedt | 3,4 g |
| Kulhydrat | 13 g |
| heraf sukkerarter | 3,8 g |
| Protein | 6,5 g |
| Salt | 0,9 g |
Scoring
| Nutri-Score | |
| Eco-Score | E |
Klimaaftryk
| CO₂ i alt | 6,1 kg CO₂e/kg |
| Landbrug | 4,1 kg CO₂e |
| Forarbejdning | 0,7 kg CO₂e |
| Emballage | 0,92 kg CO₂e |
| Transport | 0,34 kg CO₂e |
| Distribution | 0,03 kg CO₂e |
| Forbrug | 0,02 kg CO₂e |
Beskrivelse
Bella Riviera lasagne bolognese. Frossen, 1000 g.
Priser i dag (1 butik)
-
Rema 1000 Sidst set i dag36,24 kr1 kg 36,24 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Laveste prisHøjeste pris
Pris og sammenligning af Bella Riviera Lasagne Bolognese 1 kg
Bella Riviera Lasagne Bolognese fra Bella Riviera (1 kg) sammenlignes på tværs af 1 dansk butik hos Prej. Den billigste pris er 36,24 kr hos Rema 1000 .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Bella Riviera Lasagne Bolognese eller udforske flere Mejeri & køl .