Produkt Detaljer
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 261 kcal |
| Fedt | 10 g |
| heraf mættet fedt | 3,4 g |
| Kulhydrat | 31 g |
| heraf sukkerarter | 3,1 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 1,5 g |
Scoring
| Nutri-Score | |
| NOVA-gruppe | 4 – Ultraforarbejdet |
Beskrivelse
Beauvais pølsehorn, 5 stk i 250 g pakke. Dansk fryst pølsehorn fra Danmark.
Priser i dag (3 butikker)
-
Spar Sidst set i dag18,00 kr1,3 kg 14,40 kr/kg -
Wolt Market Sidst set i dag29,00 kr250 g 116,00 kr/kg -
Meny Sidst set i dag38,95 kr250 g 155,80 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Laveste prisHøjeste pris