Baron Fuentes Champagne

Baron Fuentes Champagne
750 ml

Drikkevarer›Spiritus & likør

199,95 kr– 209,95 kr

Billigste pris 199,95 kr hos Meny — sammenlignet på tværs af 3 butikker

Produkt Detaljer

Næringsindhold pr. 100 g

Scoring

Eco-ScoreE

Klimaaftryk

CO₂ i alt1,23 kg CO₂e/kg
Landbrug0,35 kg CO₂e
Forarbejdning0,05 kg CO₂e
Emballage0,48 kg CO₂e
Transport0,31 kg CO₂e
Distribution0,04 kg CO₂e
Forbrug0,01 kg CO₂e

Beskrivelse

Baron Fuentes champagne fra Frankrig med 12% alkohol. 75 cl flaske.

Priser i dag (3 butikker)

  • MenySidst set i går
    199,95 kr
    750 ml266,60 kr/l
  • SparSidst set i går
    199,95 kr
    750 ml266,60 kr/l
  • Min KøbmandSidst set i går
    209,95 kr
    750 ml279,93 kr/l

Prishistorik (30 dage)

160 kr170 kr180 kr190 kr200 kr210 kr1. sep7. sep13. sep18. sep24. sep30. sep
Laveste prisHøjeste pris

Pris og sammenligning af Baron Fuentes Champagne 750 ml

Baron Fuentes Champagne (750 ml) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 199,95 kr hos Meny , mens prisen er højest hos Min Købmand til 209,95 kr — en forskel på 5%.

Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Baron Fuentes Champagne eller udforske flere Drikkevarer.