Barilla Sauce Classico
Produkt Detaljer
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 284 kJ (65 kcal) |
| Fedt | 4 g |
| heraf mættet fedt | 0,3 g |
| Kulhydrat | 5,9 g |
| heraf sukkerarter | 5 g |
| Protein | 1,4 g |
| Kostfibre | 1,5 g |
| Salt | 1 g |
Scoring
| Nutri-Score | |
| NOVA-gruppe | 3 – Forarbejdet |
| Eco-Score | A |
Klimaaftryk
| CO₂ i alt | 1,47 kg CO₂e/kg |
| Landbrug | 0,25 kg CO₂e |
| Forarbejdning | 0,17 kg CO₂e |
| Emballage | 0,65 kg CO₂e |
| Transport | 0,34 kg CO₂e |
| Distribution | 0,05 kg CO₂e |
| Forbrug | 0,02 kg CO₂e |
Beskrivelse
Barilla klassisk pastasauce i 400 g. Italiensk tomatsauce til pasta.
Priser i dag (1 butik)
-
Meny Sidst set i dag28,95 kr400 g 72,38 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Laveste prisHøjeste pris
Pris og sammenligning af Barilla Sauce Classico 400 g
Barilla Sauce Classico (400 g) sammenlignes på tværs af 1 dansk butik hos Prej. Den billigste pris er 28,95 kr hos Meny .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Barilla Sauce Classico eller udforske flere Kolonial .