Beskrivelse
Arla Cultura kefir med vaniljesmag, 2,3% fedt og laktosefri. Kulturmælk i 1 liters pakke.
Produkt Detaljer
Mærkninger
🇩🇰 Dansk produceret 🇪🇺 Europæisk ejerskab 🥛 Laktosefri
Allergener
Mælk
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 228 kJ (58 kcal) |
| Fedt | 2.3 g |
| heraf mættet fedt | 1.4 g |
| Kulhydrat | 5.3 g |
| heraf sukkerarter | 5 g |
| Protein | 3.1 g |
| Salt | 0.1175 g |
Scoring
| Nutri-Score | |
| NOVA-gruppe | 4 – Ultraforarbejdet |
Priser i dag (9 butikker)
Vis grænsehandel-
KvicklyTilbudsavis Sidst set i går15,00 kr15,00 kr/stk -
Calle(AI-matchet produkt) Sidst set i dag15,00 kr15,00 kr/stk -
Meny Sidst set i dag19,95 kr19,95 kr/stk -
Netto Sidst set i dag20,20 kr20,20 kr/stk -
Nemlig(AI-matchet produkt) Sidst set i dag20,20 kr20,20 kr/stk -
Rema 1000 Sidst set i dag20,20 kr20,20 kr/stk -
Spar Sidst set i dag21,69 kr21,69 kr/stk -
BilkaToGo Sidst set i dag22,22 kr22,22 kr/stk -
Føtex Sidst set i dag22,22 kr22,22 kr/stk
Prishistorik (30 dage)
Laveste prisHøjeste pris