Beskrivelse
Drikkeyoghurt med blåbær fra Arla Cultura. 1,0% fedt, laktosefri. 500 ml.
Produkt Detaljer
Mærkninger
🇪🇺 Europæisk ejerskab 🥛 Laktosefri
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 234 kJ (56 kcal) |
| Fedt | 1 g |
| heraf mættet fedt | 0.7 g |
| Kulhydrat | 7.7 g |
| heraf sukkerarter | 7.3 g |
| Protein | 3.1 g |
| Kostfibre | 1.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Priser i dag (8 butikker)
Vis grænsehandel-
Rema 1000 Sidst set i dag16,46 kr16,46 kr/stk -
Meny Sidst set i dag16,50 kr16,50 kr/stk -
Spar Sidst set i dag17,50 kr17,50 kr/stk -
Min Købmand Sidst set i dag17,50 kr17,50 kr/stk -
BilkaToGo Sidst set i dag17,95 kr17,95 kr/stk -
Føtex Sidst set i dag17,95 kr17,95 kr/stk -
Netto Sidst set i dag17,95 kr17,95 kr/stk
Prishistorik (30 dage)
Laveste prisHøjeste pris