Amo Hvedemel
Produkt Detaljer
Mærkninger
| Oprindelse | Danmark |
Allergener
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 1450 kJ (340 kcal) |
| Fedt | 1,5 g |
| Kulhydrat | 68 g |
| heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 11 g |
| Kostfibre | 3,5 g |
| Salt | 0 g |
Beskrivelse
Amo hvedemel i 1,8 kg pose. Almindeligt hvedemel til bagning og madlavning.
Priser i dag (8 butikker)
Vis grænsehandel-
Netto Sidst set i dag25,95 kr1,8 kg 14,42 kr/kg -
Spar Sidst set i dag25,95 kr1,8 kg 14,42 kr/kg -
Meny Sidst set i dag27,50 kr1,8 kg 15,28 kr/kg -
Min Købmand Sidst set i dag27,95 kr1,8 kg 15,53 kr/kg -
Nemlig (AI-matchet produkt) Sidst set i dag27,95 kr1,8 kg 15,53 kr/kg -
Føtex Sidst set i dag27,95 kr1,8 kg 15,53 kr/kg -
BilkaToGo Sidst set i dag27,95 kr1,8 kg 15,53 kr/kg -
Wolt Market Sidst set i dag29,95 kr2 kg 14,98 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Pris og sammenligning af Amo Hvedemel 1,8 kg
Amo Hvedemel fra Amo (1,8 kg) sammenlignes på tværs af 8 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 25,95 kr hos Netto , mens prisen er højest hos Wolt Market til 29,95 kr — en forskel på 15% .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Amo Hvedemel eller udforske flere Kolonial .